VIISKÜMMEND ORGASMILIST VARJUNDIT #midapealkirja

Naked Love

Naked Love

Okei, veidi vähem kui 50 varjundit, aga at least meelitas see sind seda postitust lugema! ClickbaitMaximus #NoChristianGrayHere

Orgasmini ei jõuta alati kergelt, kuid tänu inimliku naudingu metsikult subjektiivsele olemusele on selle tipu saavutamiseks väga palju võimalusi. Ja võime vist nõustuda, et orgasm on worth it olenemata sellest, millist „tüüpi“ orgasmi sa koged. Kuigi peeniseomanikel on orgasmi sagedus kõrgem (boo!), on vagiinaga inimeste erektsioonikude laotatud suuremale
alale, mis tähendab rohkem erogeenseid tsoone, mida nautida, ja rohkem võimalusi kulminatsiooni saavutamiseks. Kui veidike vaeva näha, partneri(te)ga suhelda ja oma keha tundma õppida, siis ei ole ühtegi põhjust miks seda orgasmilõhet kitsendada ei saaks.

Aga “erinevad orgasmid” ei tähenda tegelikult erinevat tüüpi, vaid pigem erinevaid viise selle sensatsiooni esilekutsumiseks. “Enamik teadlasi kaldub uskuma, et tegelikult on ainult ühte tüüpi orgasme, mida erinevad kehaosad võivad vallandada,” ütleb Vanessa Marin, seksterapeut ja naiste veebipõhise orgasmikursuse Finishing School looja.

Psst.. Orgasm ei pea seksi puhul olema ilmtingimata lõppeesmärk ja on täiesti fain, kui sa ei jõuagi kulminatsioonini. Seks on so much more than orgasm, kuid see ei tähenda, et sa ei võiks seda kaifida!

Aga milliseid erinevaid võimalusi on orgasmi saavutamiseks?

 1. KLITORIAALNE ORGASM
  Clit is lit! Kliitor on väike närvitihe struktuur, mis asub tupe ava ülaosas ja sellel on vaid üks funktsioon: seksuaalse naudingu pakkumine. Kui sa pole kunagi varem orgasmi kogenud, siis võid alustada just kliitorist.
  See, mida enamik inimesi kliitoriks nimetab, on tegelikult vaid jäämäe tipp. Väline osa on vaid väike kuulike, mida saab mänguasja, käe või suu abil stimuleerida, kuid ülejäänud osa kliitorist asub seespool. Fun fact: kliitor on anatoomiliselt väga sarnane peenisega, seega on ka nende orgasmid sarnased.
  a
 2. RINNA-/NIBUORGASM
  Meie rindadel on palju närvilõpmeid, seega väärivad nad vähemalt sama palju tähelepanu kui kõik muud kehaosad. Mängi oma nibudega masturbeerimise ajal või palu näiteks oma partneril veeta rohkem aega rindade juures.
  Seksi- ja suhtetreener Kim Anami soovitab seda tüüpi orgasmi saate saavutamiseks pöörata oma rindadele tavapärasest rohkem tähelepanu – masseeri ja hellita neid 20-30 minutit. Give your boobs some love!
  a
 3. ANAALNE ORGASM
  Seda tüüpi orgasmi saavutatakse erinevat tüüpi mängudega päraku ümber või sees. Mõned naudivad väga päraku ümber sõrme, keele või mänguasjaga stimuleerimist ja mõned naudivad penetreerimist mänguasja või peenise abil. Anaalseks orgasmiks on lõputuid võimalusi. Sinu keha, sinu nauding!
  a
 4. G-PUNKTI ORGASM
  G-punkt on endiselt üks suur müsteerium. Jah, see võib pakkuda sulle out of this world orgasme ja meeliülendavat naudingut, kui seda õigesti stimuleerida, kuid selle tegeliku olemasolu üle vaieldakse ikka veel palju.
  Mõned teadlased väidavad, et G-punkt on tegelikult vaid sisemise kliitori pikendus, samas, kui teised väidavad, et see on keerulisem piirkond, mis käivitab naiste ejakulatsiooni ehk squirtimise. Igal juhul võib selle piirkonna stimuleerimine paar sentimeetrit tupeseina
  siseküljes viia sind ebamaise orgasmini.
  a
 5. EMAKAKAELA ORGASM
  Jep, it’s possible! Emakakaela orgasmini võib jõuda stimuleerides C-punkti, mis on tundlik ala emakakaela põhjas. Kuigi mõned naudivad seda väga ja võivad kogeda selle piirkonna stimuleerimisest tugevaid orgasme, on see palju harvem kui G-punkti või klitoriaalne orgasm.
  Pole hullu, kui see pole päris sinu cup of tea, sest paljude naiste jaoks on emakakaela stimulatsioon pigem ebamugav kui meeldiv.
  a
 6. COMBO-ORGASM
  Best of both worlds! Miks saada orgasmi ainult ühest „allikast“, kui võid seda kogeda mitmest korraga? Kombineeritud orgasm on üsna self-explainatory: see on üks ilus kogemus, milleni jõutakse erinevate kehaosade samaaegsest stimuleerimisest. Muideks, koguni 36 protsenti naistest on öelnud, et naudivad seksi rohkem, kui vaginaalne penetratsioon on kombineeritud klitoriaalse stimulatsiooniga.
  Mõned teised levinud combod on kliitor + nibud või vaginaalne penetratsioon + anaalne stimulatsioon mänguasja või sõrmede abil. Katseta ja naudi!
  a
 7. SQUIRTIMINE (ehk naiste ejakulatsioon)
  Sex coach Gigi Engle-i sõnul toimub squirtimine enamasti G-punkti stimuleerides või kliitorit ja G-punkti samaaegselt stimuleerides. See on üsna loogiline, sest Skene näärmed, G-punkt ja kusiti (käsn) asuvad üksteisele lähedal. Seega stimuleerides neist ühte, stimuleerid neid kõiki tegelikult samaaegselt. Ja stimuleerides Skene näärmeid… well, siis osad naised squirtivad!
  Esimene kord võib olla veidi ehmatav, kuid tea, et see on täiesti normaalne ja see võib olla väga fun osa seksist.
  a
 8. JÄRJESTIKUSED ORGASMID
  OMG, sounds like a dream! Jah, rohkem kui ühe orgasmi saamine on täiesti võimalik ja see võib olla täpselt nii amazing nagu see kõlab. Mõni võib kogeda mitut orgasmi väikeste vahedega, samas kui teised saavad mitu orgasmi järjest.
  Kui soovid kogeda mitut järjestikust orgasmi, siis on oluline, et sa ei paluks oma partneril lõpetada, kui oled esimese orgasmini jõudnud. Tavaliselt soovime pärast esimest orgasmi kohe lõpetada, kuna tunneme sellest lihtsalt nii intensiivset naudingut – see on täiesti
  loomulik reaktsioon. Aga kui tunned end mugavalt, siis lase end vabaks ja luba endal avastada, mis juhtub, kui jätkad.
  a
 9. SUUDLEMINE
  Kuigi orgasmi saavutamine ainuüksi suudlemise teel on üsna haruldane, on see siiski täiesti võimalik. Ka hiljutine uuring tõestas, et pidev seksi ajal suudlemine võib suurendada orgasmide sagedust.
  a
 10. FANTAASIA
  Orgasmini fantaseerimine? Jep, see on täiesti võimalik! Ja see ei vaja isegi füüsilist puudutust.. Hingamine ja fantaasia käivad sageli käsikäes – võid avastada, et stsenaariumite ja enda keha
  reaktsiooni visualiseerimine toimib kõige paremini koos hingamisharjutustega.
  Sinu sees on üks suur ja värvikirev maailm – lase end vabaks ja mine seda avastama. Keskendu kõige kuumemale võimalikule stsenaariumile ja tee samal ajal mis tahes hingamistööd, mis
  sulle parasjagu kõige nauditavam tundub – sukeldu sellesse, kujutades ette puudutusi ja atmosfääri. Kujuta end selle stsenaariumi sisse ja jätka oma kujutlusvõime kasutamist, kuni sina ja fantaasia-sina jõuate haripunkti. #WholeNewWorld

  Allikad:
  Samantha Boesch „There Are Actually 9 Different Types of Orgasms—Here’s How To Have
  Them All“ / The Everygirl, 2021
  Claire Lampen, Josey Murray „11 Orgasms Everyone Should Have – have you ever heard of a
  coregasm?“ / Women’s Health, 2021