10 põhjust, miks seksi ajal libestit kasutada

Naked Love

Naked Love

Ära loe seda, kui sulle ei meeldi voodis imeliselt aega veeta.

Seks on imeline. Ka slip and slide on lõbus. Kiitus sellele geeniusele, kes esimesena mõistis, et libestiga saab need kaks suurepäraselt ühendada. “Libesti on väga lustakas teema,” ütles arst, Mount Sinai meditsiinikooli sünnitusabi kliiniline abiprofessor ja raamatu “V nagu vagiina” kaasautor Alyssa Dweck. “Mul on hea meel, et libestist rääkimine pole enam nii suur tabu nagu varem.”

Tabu, millele ta vihjab, tuleb libestiga kaasas käivast stigmast, et järelikult pole sa füüsiliselt või emotsionaalselt kohe juhtuma hakkavast huvitatud. Tegelikult aga isegi kui sa oled meeletult erutunud ja tahaksid selle inimesega seksida aegade lõpuni – jah palun – võib libesti selle kogemuse veelgi nauditavamaks muuta. Sa ei ole mitte “vähem naine”, kui julged katsetada, vaid piisavalt julge, et veeta voodis parimat võimalikku aega. Siin on 10 põhjust, miks peaksid tundma end vabalt ja kasutama seksi ajal libestit.

1. Vahel läheb su kehal erutumiseks veidi kauem aega kui meelel

“Naise loomulik libestus on tavaliselt märk erutusest, nagu erektsioon meestel,” ütles Dweck. Kuidas see toimib, on päris lahe. “Seksuaalne stimulatsioon laiendab veresooni, et suurendada verevoolu genitaalide piirkonda,” rääkis Dweck. Suurenev verevool paneb erinevad vagiinas asuvad näärmed ja limaskesta rakukesed eritama vedelikke, mis teevad seksi lihtsamaks ja nauditavamaks mõlemale osapoolele.

Vahel on probleem selles, et isegi kui sa oled erutunud, siis võib kehal minna pisut kauem aega, et su meelega samale lainele jõuda. See on täiesti normaalne ning ei näita midagi halba sinu, su seksikuse ega su seksuaalpartneri atraktiivsuse kohta. “See ei ole nagu lambilüliti, mida sisse-välja lülitada saab,” ütles Dweck. “Erutuse füsioloogilise olemuse tõttu võib loomuliku libestuse tekkimine pisut aega võtta.” Just seepärast on eelmäng väga oluline osa seksist – see annab aega atra seada.

2. Libesti võib pakkuda sulle uusi meeldivaid elamusi seksi ajal.

Vahel oled sa piisavalt märg, et lõbusalt aega veeta, aga tunned siiski soovi millegi teistsuguse järgi. “Mõned naised kasutavad libestit, sest neil on probleeme kuiva vagiinaga, teised aga kasutavad libestit lihtsalt uute elamuste saamiseks seksi ajal,” rääkis Columbia University seksuaalhariduse doktor ja raamatu “Täieliku idioodi juhend imeliseks seksiks” autor Sari Locker.

3. Libesti võib kompenseerida mõningaid probleeme loomuliku libestumisega.

Tunne, et su vagiina ei ole piisavalt libe, võib tekkida mitmel erineval põhjusel. “On küllalt naisi, kellel on suur iha, aga kes ei lähe piisavalt märjaks menstruaaltsükli, menopausi või ravimite tõttu,” ütles Locker. Beebipill võib samuti libedust vähendada, sest mõjutab östrogeeni taset, et ovulatsiooni alla suruda. “Ilma ovulatsioonita eritab emakakael vähem lima,” ütles Dweck. Just seepärast võib menopaus või menstruaaltsükkel mõjutada su vagiina libedust. Ta juhtis ka tähelepanu sellele, et paljud allergiaravimid toimivad veresooni ahendavalt, mis vähendab verevoolu genitaalidesse ja mõjutab seda, kui märjaks sa lähed. Õnneks pole see libestid kasutades aga eriline probleem.

4. Libesti aitab sul seksile keskenduda.

Muretsemine, et su vagiina on liiga kuiv heaks seksiks, garanteerib tagasilöögi. “Libesti kasutamine aitab leevendada ärevust,” ütles Locker. “Kasutades libestit, saad nautida penetreerimise mõnusid liigselt muretsemata.” Lisaks ei pea ka su partner muretsema, et teeb sulle haiget, mis on samuti hea. 

5. Libesti vähendab valulikku hõõrdumist, mis varjutaks meeldivaid elamusi.

Isegi väike kogus libestit annab palju juurde. Suure tõenäosusega avastad protsessi käigus, et su erutus kasvab ning su keha hoolitseb juba ülejäänu eest. “Selle tulemusena on tõuked mugavamad ja nauditavamad,” ütles Dweck.

6. Libesti kasutamine võib olla imeline eelmäng.

Kui võtad omaks, et libesti võib anda su seksuaalelule tõuke, muutub selle kasutamine justkui teie kehade kohale riputatud sildiks: “me kavatseme imelisi naudinguid koos kogeda”. “Osade naiste jaoks võimendab libesti üksteisele määrimine eelmängu,” ütles Dweck. Nii saab eelmängu leidlikumaks ja ehk ka pikemaks muuta.Võit!

7. Libesti aitab sul välja selgitada, mis sulle masturbeerides meeldib.

Libestit ei pea alati kellegagi koos kasutama! See võib olla väga hea ka soolot tehes. “Sul võib olla masturbeerides kihk millekski teistsuguseks, eriti kui see on su ainus seksuaalne väljund,” ütles Locker. “Osad naised kasutavad soojendavat või kõditavat libestit või kasutavad libestit koos seksleludega,” rääkis ta. Ole iseenda seksuaalteadlane ja eksperimenteeri nagu süda lustib.

8. Libesti võib anaalseksi valuliku asemel nauditavaks teha.

Hoolimata sellest, kas sa alles kaalud anaalseksi proovimist või oled seda juba teinud ja tahad uuesti proovida, on libestil oluline roll, et sellest saaks edukas, mitte hirmutav kogemus. “Aanus ei lähe ise libedaks nagu vagiina. Igasuguste anaalmängude jaoks on libesti kasutamine naudingu ja turvalisuse eesmärgil soovitatav,” ütles Locker.

Veendu, et kasutad kondoomiga sobivat libestit. “Õli baasil libestid lõhuvad kondoomi, vähendades selle efektiivsust raseduse ja seksuaalhaiguste ennetamisel,” ütles Dweck. Kasutades kondoomi, vali veebaasil libesti. Ka silikoonlibestid sobivad, kuid need ei sobi jällegi silikoonist seksleludega, sest võivad neid kahjustada.

9. Ka väga tundlikele vagiinadele sobivad libestid on olemas.

Mõned libestid võivad sisaldada koostisosi, mis tekitavad osadel inimestel allergilisi reaktsioone või tundlikkust. See ei ole probleem! On olemas ka päris looduslikke libesteid. “Lisaained ei ole ohtlikud või halvad kõigi jaoks, kuid tundlikumad naised tahavad võib-olla proovida hüpoallergeenilisi alternatiive,” ütles Dweck. Ta soovitas proovida Good Clean Love libestit või kasutada kookosõli (seda ei tohiks kasutada muidugi koos kondoomiga).

10. Su vagiina ei satu libestist “sõltuvusse”.

Sul võib olla mure, et satud libestist mingil moel “sõltuvusse” ja ei suuda edaspidi erutuda või kogeda head seksi ilma selleta. Nagu ka vibraatorite puhul, ei vasta see tõele! “Su keha ei kohane libesti kasutamisega, nii et kui sulle meeldib seda kasutada, siis võid seda julgelt ja regulaarselt teha,” ütles Dweck. Luba imelisteks kogemusteks voodis antud.

“10 Reasons You Should Absolutely Use Lube During Sex”
Zahra Barnes