5 nõuannet esimese vibraatori ostmiseks

Naked Love

Naked Love

Esimese vibraatori ostmine meenutab veidi Alice’it jäneseurust alla kukkumas – natuke hirmus ja võib-olla segadusttekitav, kuid lõppkokkuvõttes päris põnev reis täiesti uude maailma. Tere tulemast imedemaale!

Seks-coachi ja koolitaja Gigi Engle tõdeb, et üks ta lemmik omadusi vibraatorite puhul on mitmekesisus. Paljud inimesed, kes alles tutvuvad vibraatoritega, arvavad, et need kõik on massiivsed ja falloslikud peenist imiteerivad asjad. Kindlasti ka mõned on. Kuid on veel terve suur ja lai maailm täis vibraatoreid, mis ei meenuta väljanägemiselt peenist ning nad teevad rohkem, kui üks peenis kunagi suudaks – nagu näiteks vibreerivad.

Vibratsioon on suurepärane, sest suur enamus vagiinadega inimesi vajavad välispidist klitoriaalset stimulatsiooni, et jõuda orgasmini (või kogeda kõige nauditavamaid sensatsioone isegi siis, kui need ei vii orgasmini). Jah, sinu kliitoril on ka seesmine osa, kuid paljud inimesed peavad lõpuni jõudmiseks stimuleerima seda väikest nupukest. Ehk põhimõtteliselt on vibraatorid disainitud selleks, et sind võimalikult lihtsalt orgasmini viia. Aga arvestades seda meeletut valikut, siis kuidas sa küll otsustad, millise vibraatori peale oma raha kulutada, kui sul pole varem ühtegi olnud? Sa loed seda artiklit – nii lihtne see ongi!

1. Masturbeeri kõigepealt oma sõrmedega.

Võib-olla sa mõtled, et „ee, jah, ma olen seda väga palju teinud ja ma olen valmis minema üle vibreerivale versioonile, tänks.“ Aus! Kuid kui sa pole esmalt sõrmede abil masturbeerinud, siis enne vibraatori ostmist proovi enne manuaalselt, mis sinu puhul töötab. Enda keha tundma õppimine on esimene samm teadmaks, milline vibraator võib sulle sobida.

Kui sa ei tea, millest alustada, siis proovi hõõruda oma kliitorit ringjate liigutustega või üles-alla liigutustega üle enda kliitori eesnaha(nahk, mis on mõeldud selle õrna koha kaitsmiseks samamoodi nagu eesnahk ümberlõikamata peenisel). Kui vajad rohkem stimulatsiooni, siis proovi eesnahka veidi eest tõmmata ja puuduta hästi õrnalt enda kliitorit. See võib olla too much, seega ära muretse, kui see pole päris sinu teema (või kui üleüldse seksuaalsus pole sinu teema).

G-punktile surve avaldamiseks võid ka sõrme või kaks lükata enda vagiinasse ja neid õrnalt enda naba suunas kõverdada. Kas sulle meeldivad erinevad stimulatsioonid korraga? Või oled sa rohkem välise või sisemise mängu inimene?

Kui sul on partner ja soovid teda enda vibraatorieelse avastusretkega siduda, siis go for it! Kas sa naudid ka lihtsalt tema keelt? Kas sulle meeldib, kui ta stimuleerib sinu G-punkti ja kliitorit korraga? Kas sulle meeldib enne üks ja siis teine? Enne, kui lähed vibraatorit ostma, küsi endalt need küsimused.

2. Ostle õigetes kohtades

Tee veidi uurimustööd enne, kui lähed sekspoodi või e-poodi. Õnneks ei ole sekslelude ostmine enam piinlik kogemus, mida tehes tunned, et pead poodi sisse hiilimiseks end suurte päikeseprillide taha peitma. 

Gigi Engle ütleb, et soovitab alati vibraatoreid, mis on valmistatud meditsiinilisest silikoonist, kehale ohutust kummist või muudest sarnastest materjalidest. Paljud kohad üritavad müüa tooteid, mis on valmistatud kasutades suvalisi materjale, seega parim variant on lelu osta tunnustatud müüja käest mitte näiteks Amazonist, kus sa tegelikult ei tea, mida sa lõpuks saad. Sinu vulva ja vagiina on liiga imelised, et neid puudutada millegagi, mis ei pruugi olla ohutu.

3. Alusta väiksema vibraatoriga

Oma valikuid kaaludes võid leida hiiglaslikke vibraatoreid, mis tunduvad hirmutavad. Sa ei pea ostma mitte ühtegi asja, mis võivad su vulva või vagiina lõplikult ära hirmutada.

Algajana on lihtsam alustada millegi pisemaga. Kliitorivibraatorid, mis on mõeldud välispidiseks stimulatsiooniks, on reeglina väiksemad, kuid siiski võimsad ning tegelikult ka üsna nunnud. Sa võid osta ka seesmiseid vibraatoreid või neid, mis pakuvad korraga nii sisemist kui välist stimulatsiooni.

4. Kaalu alustamist rahakoti-sõbralikuma vibe’iga

Kui sa tahad enda esimese vibraatori peale meeletult raha raisata, siis tee seda, eriti, kui sa tead täpselt, mis sulle meeldib. Muudel juhtudel võiksid sa alustada veidi soodsama vibraatoriga, et ei tunduks nagu sa oleksid kogu oma raha kulutanud sekslelule, ms ei tee sinu jaoks mitte midagi.

See on kohati oluline, sest erinevad vibraatorid vibreerivad erinevalt! Mõni müriseb samal ajal, kui teised on kergemad ja surisevamad. Võid avastada, et sa eelistad ühte stiili teisele, kuid sa ei tea seda enne, kui sa ei proovi. Enne kallima vibraatori ostmist uuri vähemalt poe tagastustingimusi, kas nad võtavad tagasi näiteks kasutatud lelusid, mis ei osutunud hitiks (mõned poed seda isegi lubavad) või kui nad tagastusi ei luba, siis äkki pakuvad nad osaliselt poekrediiti.

5. Pea meeles, et sa võid alati osta teistsuguse

Ära survesta ennast liialt, et esimese vibraatori ostmine ei kujuneks stressirohkeks kogemuseks. Me räägime siiski sekslelust – rõhk on sõnal lelu ehk mängulisel poolel.

Seega vali vibraator, mis tundub sulle ahvatlev ja seksikas. Kui sa eksperimenteerid, siis ära unusta, et sa ei pea seda vibraatorit elu lõpuni kasutama. See võib olla ka lihtsalt su esimene. Kui oled sellega reisil vibraatorite maailmas juba piisavalt avastanud, siis võid ka oma kollektsiooni täiendada. Valida on nii paljude imeliste sekslelude vahel. Seega – go out there!

Autor: Gigi Engle
5 Tips for Buying Your Very First Vibrator, Self