Päevad ja seks – too much hustle või hoopis yes please?

Naked Love

Naked Love

Seks päevade ajal on kindlasti üks teema, mis langeb kategooriasse what ever floats your boat, sest meditsiinilisest vaatepunktist on roheline tuli olemas. Järgi jääb ainult Sinu (ja Sinu partneri) eelistus ja otsus. Lappasime „mõned“ teemakohased artiklid läbi ja tegime parimatest väikese kokkuvõtte. 

Tuleb välja, et üks peamine „mure“, mis seostub päevade ja seksimisega on ikkagi see, et üsna raske on ennast seksi vaibi viia, kuna aju muretseb samal ajal kogu selle „segaduse“ pärast, mis võib seksiga kaasneda. 

Tips and thoughts:

 • Kasuta seksi ajal (tumedat) rätikut – aitab vältida linade määrdumist ning aitab olukorda natuke rohkem kontrolli all hoida, et saaksid keskenduda endale ja enda partnerile, mitte ei muretseks vere(klompide) pärast.
 • Kui linade, rätikute määrimine pole päris Sinu teema, siis on alati hea variant ennast duši all nautida! 
 • Menstruaalanum või naiste kondoom võivad aidata seksi ajal vere hulka kontrolli all hoida. Mehe jaoks aitab olukorra puhtamana hoida ka tavaline kondoom. 
 • Eelista misjonäri asendit või näiteks külje peal lamamist nii, et partner on Sinu selja taga – jep, tänud gravitatsioon!
 • Hoia (märjad)salvrätikud lähedal, et saaksid vajadusel kergelt nende järele haarata.

Oluline on valikuvabadus, kui päevad ja seks pole Sinu teema siis it´s okei! See aga ei tähenda, et päevade ajal ei võiks mitte midagi teha. Võid vabalt mõne mess free versiooni kasuks otsustada. 

 • Näiteks, kasutada tampooni ja pööra tähelepanu kliitorile (sellisel juhul hoia libesti lähedal). Ja partneri pärast ei pea ka muretsema – oraalne või manuaalne stimulatsioon on boom!

Kuid nii palju kui on naisi on ka erinevaid arvamusi. Menstruatsioon võib vabalt olla kellegi jaoks turn-on. Tsükli esimesel päeval on estrogeeni ja testosterooni tase madal, kuid kolmanda päeva paiku hakkavad tasemed tõusma. Osad naised võivad tunda vägagi tugevat erutust ning on päevade ajal tundlikumad. 

Ühtlasi ei peaks kohe automaatselt eeldama, et päevade ajal seksimine on Sinu partneri jaoks rõve. Uuringutes on välja tulnud, et tavaliselt jääb päevade ajal seks ära pigem partneri tõttu, kellel päevad parasjagu on. Kõik on erinevad, seega kommunikatsioon on lõpuks see, mis tagab läbivalt hea seksi.

Boonused:

 • Menstruaalveri võib päevade ajal toimida naturaalse libestina, mis võib ühtlasi suurendada ka naudingut!
 • Orgasm võib leevendada menstruatsioonikrampe ja PMS´i!
 • Seks võib päevad lühemaks muuta, sest orgasmi ajal tõmbuvad lihased kokku ja lükkavad emakast vere kiiremini välja. 
 • Kuigi enamus naisi väldib peavaluhoo ajal seksimist, siis uuringu tulemused väidavad, et seks võib hoopis aidata leevendada menstruatsiooni poolt tekitatud (migreeni)peavalusid.

Importante!

 • Kasuta ka päevade ajal kaitsevahendit! Esiteks päevade ajal võib endiselt rasedaks jääda ning suguhaigused levivad samuti edasi. Kui täpne olla, siis päevade ajal seksides on suguhaigustesse nakatumise oht kergelt suurem, sest emakakael on päevade ajal rohkem avatud (et veri saaks välja liikuda). Tõeliselt kurjad haigused nagu HIV ja hepatiit elavad veres ja võivad partnerile levida kui ta puutub kokku nakatunud menstruaalverega. 
 • Eemalda tampoon! Kindlasti eemalda enne (penetratiivset)seksi tampoon, sest penetratsiooni käigus võib tampoon vagiinas nii kaugele liikuda, et see tuleb lasta arstil eemaldada. Kui Sa kahtled, kas tampoon sai enne seksi eemaldatud või mitte – siis pigem pöördu naistearsti erakorralisse vastuvõttu ja lase valvearstil ennast kontrollida! See pole kindlasti häbiasi, sest tampooni tuppe unustamine võib endaga kaasa tuua tampoonimürgistuse (toksilise šoki sündroom), mis võib olla eluohtlik.

Kokkuvõtteks võib öelda, et päevadest ei pea saama Sinu sekselu takistuseks. Küsimus on lihtsalt selles, kuidas ennast kõige mugavamini ja paremini tunda. Väikene ettevalmistus ja seks võib päevade ajal olla täpselt sama või isegi veel nauditavam kui igal teisel päeval. Aga veel kord, kui Sa tunned, et ikkagi noup, see pole Sinu teema, siis nii on ja no pressure!

x

x

Amanda MacMillan, “6 Things You Should Know About Having Sex During Your Period” The Time
Stephanie Watson, “Is It Safe to Have Sex During Your Period? Tips, Benefits, and Side Effects” Healthline