Kas ma just squirtisin?!

Naked Love

Naked Love

Naiste ejakulatsiooni ehk “squirtimist” teadvustati alles ligikaudu 20 aastat tagasi (aitäh patriarhaalsus, again) ja selle ümber on endiselt palju ebakõlasid, müstifitseerimist ja pornost pärit mõjutusi. Kas see on midagi uriinilaadset? Kas see juhtub siis, kui ma saan orgasmi – what the duck is up with it?

.

Millega tegemist?

Esmalt – selleks ei pea olema peenist, et ejakuleerida, vaid selleks on naisel vaja kusitit. Teadlased on avastanud, et seksuaalselt erutatuna suudavad osad naised eritada enda kusitist vedelikku, mis on segu vaginaalsest eritisest (vaginal secretion), uriinist ja Skene näärmete poolt toodetud vedelikust. Ejakulatsioon toimub siis, kui vedelik väljub kusitist. Tegemist ei ole sama vedelikuga, mis niisutab erutuse ajal tuppe. 

.

Aga ikkagi – kuidas?

Sex coach Gigi Engle sõnul toimub squirtimine enamasti, kas G-punkti stimuleerides või kliitorit ja G-punkti koos stimuleerides. See on üsna loogiline, sest Skene näärmed, G-punkt ja kusiti (käsn) asuvad üksteisele lähedal. Seega stimuleerides neist ühte, stimuleerid neid kõiki tegelikult samaaegselt. Ja stimuleerides Skene näärmeid… well, siis osad naised squirtivad!

.

Milline on normaalne squirtimine?

See on sama hea küsimus, kui “milline on normaalne orgasm?”. Pole olemas sellist asja nagu normaalne “squirt”. Osad naised on “pritsijad”, osad “voolajad” ja osad “tilkujad”.

Samamoodi on ka igasugune vedeliku kogus normaalne. Osad naised võivad vahekorra ajal väljutada üsna rohkelt, kuni 150-500 ml, vedelikku. Sagedamini eraldub aga hoopis kusitist pisikese nirena teelusika- või kuni supilusikatäie vedelikku.

Harvematel juhtudel võib vedelik ka tõepoolest joana naise kusitist välja purskuda, mis on samuti täiesti normaalne.

Naudingu intensiivsuse ja “squirtimise” vahel ei ole teaduslikku seost veel leitud.

.

Kas naiste ejakulatsioonivedelik sisaldab uriini?

Jah, aga ainult natukene. Kuigi vedelik on enamasti läbipaistev ja lõhnatu, sisaldab vedelik osaliselt ka uriiniosakesi (kusiainet, kreatiniini, kusihapet). Lisaks võib leiduda ka väike kogus naise eesnäärme (Skene) poolt eritatud vedelikku. 

.

Kas “squirtimine” on võimalik ainult koos orgasmiga?

Ei. Uurimused näitavad, et naised võivad ejakuleerida orgasmiga (enne, orgasmi ajal, pärast) või ka täiesti ilma orgasmita. See on ka üks peamisi põhjuseid miks naised ei ole teadlikud enda “squirtimise” võimest, sest enamasti oodatakse, et vedelik väljub orgasmiga koos.

.

Kas naised on võimelised squitimist kontrollima?

Not really. Naiste ejakulatsioon on nagu meestelgi – kui see on juba esile kutsutud, siis on seda võimatu n-ö peatada. Samas ei saa ka öelda, et tegemist oleks millegi vältimatuga, seda annab ennetada. Näiteks, kui on soov vältida vedeliku väljutamist, siis tasub enne vahekorda põit tühjendada. Samas ei aita liitrite viisi vee joomine kaasa kuidagi ejakulatsiooni tekkele.

Ehk siis tegemist on n-ö “letting go” tundega. Öeldakse, et eelduseks on, et naine peab ennast tundma vabalt, mugavalt ja lõdvestunult… ennastunustavalt – not so easy, right?

.

No squirt, no…

…problem! Squirtimine ei käi käsu peale – vahest see juhtub, vahest mitte. Võid küll proovida, aga koged seda esimest korda alles enda 60ndates. Nagu ütleb Engle, siis selles pole ka mitte midagi valesti, kui naine ei squirti. 

Oluline on see, et kuidas iganes Sina enda naudingut koged, squirtides või mitte, siis Sa tead, et see on Sinu kogemus ja seda tuleks väärtustada, hoida ja tähistada!

.

Allikad:

Deborah Sundahl “Female ejaculation and the G-spot”
Gigi Engle “All The F*cking Mistakes: A Guide to Sex, Love, and Life.”