Kuidas valida sobiv libesti?

Naked Love

Naked Love

Kui sul on vulva, on libesti su parim sõber. See muudab iga puudutuse mõnusalt libedaks ning kaitseb sulva ja vagiina õrna nahka erootilise mängu ja/või penetratsiooni ajal kiskumise ja ärrituse eest.

Iga naine kogeb oma elus tupekuivust. Loomuliku libestuse eest kannab hoolt östrogeen ehk kõik, mis selle taset alandab – rasestumisvastased vahendid või rinnaga imetamine – võib põhjustada kuivust. Kuiv nahk on habras ja väiksed kahjustused võivad tekkida pelgalt puudutusest. Sellised haavakesed võivad olla nii väikesed, et paistavad lihtsalt punetusena, kuid oi, kuidas nad haiget teevad! Põletus, kipitus ja valulikkus kaovad aegamööda, kuid parem on seda kõike vältida kasutades head libestit.

Libestiturg on väga kehvasti reguleeritud, nii et suured ettevõtted nagu Durex ei pea koostisosi tootele kirja panema. Orgaaniliste libestite tootjad kipuvad kasutatud koostisosi uhkusega eksponeerima ja on hea teada teada, mida sa oma kehasse paned. Lõpuks on tegemist aga isikliku valikuga ning väga paljud inimesed kasutavad mitteorgaanilisi libesteid ilma probleemideta.

Vagiina on sama imav nagu suu ehk libesti imendub sealtkaudu kiirelt su vereringesse. Kui sul tekib väiksemgi ärritus, väldi selle põhjustajaid.

Siit leiad teejuhi libesti valimiseks. Pea meeles, et ükski toode ei ole kõigile sobilik. Seepärast on oluline, et katsetaksid libesti sobivust oma sisereiel (24 h) enne selle genitaalidel kasutamist.

Veebaasil libestid

Veebaasil libesteid võib kasutada kõigi sekslelude ja kondoomidega, neid on lihtne maha pesta ja nad ei määri riideid. Samas kipuvad sellised libestid kiiresti kuivama, kuid libedust saab kiirelt taastada natukese vee või rohkema libestiga.

Looduslikud õlid

Tahke orgaaniline (toiduvalmistamiseks mõeldud) kookosõli ja magusa mandli õli. Need on lihtsad leida ja hea hinnaga. Niisuguseid õlisid pole põhjust peita, sobivad hästi massaažiks ning on ideaalsed mittepenetreerivaks ja soolo seksiks. Penetreerimiseks pole need piisavalt tihke konsistentsiga. Samuti võivad nad riideid määrida ja tuleks kindlasti pärast kasutamist maha pesta. Latekskondoomid lagunevad kokkupuutel nende õlidega minutitega.

Õlibaasil libestid

Veelkord, õlibaasil libestid ei sobi kokku latekskondoomidega. Nende libestite konsistents on paksem ning sobivad seetõttu hästi penetreerimiseks. Vee- ja silikooni baasil libestite suhtes tundlikele naistele on õlibaasil libestid heaks alternatiiviks, mis lisaks kestavad kauem, kui teised libestid. Kui sa sellise libesti maha pesemata jätad, võivad aga bakterid end sisse seada õhukesse õlikihti vagiinasse (või aanusesse) ja põhjustada ärritust.

Silikoni baasil libestid

Silikoonlibestid ei ole looduslikud. Kindlasti katseta selliseid libesteid oma nahal enne kasutamist, et sa ei oleks tundlik mõne koostisosa vastu. Nad on väga libedad ja ei lõhu latekskondoome, kuid lagundavad silikoonlelusid.

Vaginaalsed niisutajad

Pärast rasedust, eriti kui sa imetamise perioodil koged vaginaalset kuivust, võiksid mõelda vaginaalsetele niisutajatele. Need erinevad pisut libestitest, mille eesmärk on lühiajaliselt korvata või lisada libedust seksi ja penetratsiooni ajal ning ennetada ebamugavustunnet. Vaginaalsete niisutavate geelide ja kreemide eesmärk on niisutada vagiina kudesid pikemaajalise efektiga. Need hoiavad vagiina pinna pehme ja nõtke ning sobivad igapäevaseks kasutamiseks, seksiga või ilma. 

Erinevate puhkude ja tujude jaoks libestivaliku omamine võib väga tore olla. Ära siiski unusta, et kuigi libesti võib olla imeline igasugu seksuaalseteks mängudeks ja penetratsiooniks, sealhulgas minimaalse eelmänguga kähkukaks, siis see ei asenda kunagi osavat ja hoolivat eelmängu, mida naised vajavad, et tõeliselt erutuda!

Emily Power Smith, “Choosing a good lubricant

Emily on Iirimaa ainus kliiniline seksuoloog, kes peab erapraksist Dublinis. Tema missioon on julgustada positiivset, küpset ja haritud diskussiooni seksuaalsuse üle. Ta koolitab teisi professionaale, õpetab ülikoolis ning viib läbi töötubasid ja seminare, et aidata inimestel oma seksuaalsusega tunda mugavalt ja julgelt.